درباره ما

شرکت برافزا کشاورز پارس یکی از شرکت های فعال در زمینه نهاده های (کودهای) کشاورزی در کشور است که در تاریخ ۱۳۸۹/۰۲/۰۸ با شماره ۲۵۱۳ به ثبت رسیده  و افتخار این را دارد که در زمره شرکت های دانش بنیان به حساب می آید . دفتر مرکزی این شرکت در شهرستان رفسنجان واقع شده و دارای نمایندگی های متعدد در سطح کشور می باشد که از آن جمله می توان شهرهای کرمان ، نیریز ، شهرکرد ، خواسان رضوی ، خراسان شمالی و خراسان جنوبی را نام برد . شرکت برافزا کشاورز پارس در حال حاضر بالغ بر ۲۹ محصول را در بازار عرضه نموده که با تلاش روز افزون بر آن است تا در جهت افزایش کیفیت محصولات خود گامی بلند برداشته و  رضایتمندی مشتریان خود که جز سرمایه های بزرگ خود می داند را به ارمغان آورد .

مأموریت و چشم‌انداز

شرکت برافزا کشاورز پارس با بکارگیری دانش فنی و نیروهای متخصص و نظامهای مدیریتی فعالیت می نماید . دیدگاه کلان مدیریت ارشد سازمان توجه به اصول کیفیت است که بعنوان اصول اساسی و همیشگی سازمان می باشد . در این راستا چهاچوب کلی اهداف کیفیتی سازمان به شرح زیر است: ۱- افزایش رضایت مشتریان و کارفرمایان و برآورده سازی انتظارات اصولی آنها و تلاش در جهت جلب وفاداری آنان با رعایت حفظ کیفیت بالا و قیمتی منطقی ۲- فراهم کردن زمینه های لازم برای تحقق اهداف سازمان شامل تامین سخت افزار و نرم افزارهای مورد نیاز ۳- برقراری ارتباط موثر با گروه های برون سازمانی و درون سازمانی جهت برآورده نمودن نیازمندیهای ذینفعان ۴- افزایش سهم بازار و فروش بیشتر از طریق ارتباط موثر و کارآمد با مشتریان خود ۵- لزوم حفظ بازار با نگاه به عرصه های جدید علمی و نوآوری در خطوط تولید ۶- برخورد صادقانه در عرصه تولید و بازار اعم از برخورد پرسنل با امور جاری ، برخورد با مشتری و تامین کنندگان مواد اولیه . همچنین مدیریت خود را متعهد می داند که سطح عملکردهای کیفیتی شرکت را با استقرار سیستم مدیریت کیفیت بر اساس استاندارد ISO 9001:2008 به صورت مداوم بهبود داده و بر حسن اجرای این سیستم نظارت مستمر داشته باشد . با توجه به اینکه تحقق این اهداف تنها با آگاهی ، همدلی و همکاری همه همکاران در تمامی سطوح سازمانی امکان پذیر است لذا این خطی مشی به همراه ارائه آموزش های لازم به پرسنل ابلاغ شده و از نظر تداوم ، تناسب ، کفایت و بهبود مستمر اثر بخشی مورد پایش و بازنگری قرار می گیرد .

چرا ما را انتخاب کنید؟

این شرکت در راستای رضایتمندی مشتریان خود کلیه خدمات ارائه شده از سوی کارشناسان خبره و مجرب را به صورت رایگان در اختیار مشتریان عزیز قرار می دهد . امید است که تلاش روز افزون پرسنل ما چاره ای باشد بر مشکلات کشاورزان این مرز و بوم .

چنانچه در زمان پر کردن شناسنامه یا مراجعه باغدار به شرکت احساس شود که مزرعه مشکل خاصی دارد کارشناسان شرکت از مزرعه بازدید نموده و توصیه های مدیریتی یا تغذیه ای را در محل ارائه می کنند. (این بازدید ها هیچ هزینه ای برای باغدار ندارد)

  1. در تمام طول فصل در زمانهای خاص کلاس هایی با حضور باغداران در محل شرکت تشکیل می شود که ضمن تبادل نظر کارشناسان شرکت مورد یا موارد خاص را توضیح داده و در نهایت تصمیم گیری می شود. این کلاسها در روزهای پنج شنبه برگزار می شود

  2.  
  1. برای اطلاع از وضعیت باغ تعدادی سئوال طرح شده که بر اساس آن می توان نحوه مدیریت و یک نسخه در محل شرکت نگهداری می شود

  2.  
  1. برای هر باغ بر اساس اطلاعات شناسنامه ای آن یک توصیه کامل نوشته شده و یک نسخه به باغدارا و نسخه دیگر روی پرونده آن باغ نگهداری می شود.

  2.  
  1. یکی از مشکلات عمده باغات پسته در حال حاضر نحوه هرس درختان می باشد، هرس سنتی هرگز جوابگوی نیازهای فعلی ما نیست لذا ما هرس خاص درختان پسته در مدیریت های مختلف و ارقام مختلف و هرس جوانسازی، هرس تغییر پیوند و هرس فرم را در محل مزرعه آموزش عملی می دهیم.

  2.  
  1. جهت انجام فعالیت های احتمالی برای پیشگیری از سرمای بهاره این شرکت از چند روز قبل احتمال سرمازدگی را رصد نموده و از طریق سایت و در مواردی از طریق پیامک به باغداران اطلاع می دهد، همچنین پیش بینی بارندگی را در زمان محلولپاشی، سمپاشی و گرده افشانی جهت اتخاذ تصمیم صحیح به باغداران اطلاع می دهد.

 
plants
تعداد محصولات​
icon-1
مشتریان خوشحال
icon-3
سطح کار شده​
check
جوایز