مراقبت از درختان و گیاهان پروسه پیچیده و دشواری نیست. هر باغدار و کشاورزی می‌تواند با رعایت نکات مهم و رسیدگی صحیح و اصولی به درختان خود، بهترین محصولات را برداشت کند. در این میان آب و خاک اصلی‌ترین ترکیباتی هستند که می‌توانند عناصر مورد نیاز گیاه را به آن برسانند. کود پسته در فصل‌های مختلف سال ممکن است متفاوت باشد. اما این چیزی از اهمیت و نقش پررنگ آن کم نمی‌کند.

پسته نیز مثل گیاهان دیگر برای رشد و باردهی مناسب، نیاز دارد تا از کود مناسبی بهره ببرد. کود عنصر حیاتی و مهمی است. این ماده ترکیبات مورد نیاز گیاه را به آن می‌رساند. در نتیجه وجود آن و توجه به کیفیت‌اش برای باغدار واجب است. عناصر مختلف و مهمی باید حین رشد این گیاه در دسترسش قرار داده شود تا بتواند به درستی رشد کند و بهترین محصول را به باغدار خود ارائه کند. یکی از مهم‌ترین عواملی که باعث افزایش کیفیت پسته می‌شود، کود مناسب آن است. همانطور که اشاره شد، کود این گیاه بر خلاف دیگر گیاهان در فصل تابستان و زمستان و بهار و پاییز با هم تفاوت‌هایی دارد.

در این مقاله از وب سایت برافزا کشاورز پارس، با بهترین کود پسته برای کوددهی در تابستان آشنا خواهید شد. برافزا کشاورز پارس را حتما می‌شناسید. این شرکت مفتخر است که از سال 1389 به عنوان یک شرکت دانش بنیان به باغداران پسته کمک کرده تا بهترین و با کیفیت‌ترین محصولات را برداشت کنند. اگر شما نیز باغدار پسته هستید و به تجهیزات و یا مشاوره تخصصی نیاز دارید، می‌توانید با ما ارتباط بگیرید تا بهترین پسته سال را برداشت کنید.

تغذیه باغ پسته در فصل تابستان و خصوصیات کود مناسب

بر اساس تحقیقات انجام شده بر باغ‌های بی شمار پسته در استان کرمان، متوجه شده‌اند که این درختان در وضعیت نامتعادل و فقدان عناصر معدنی قرار دارند. یعنی محققان با این پروژه دریافتند که این درختان از نظر تعادل عناصر غذایی به شدت فقیر می‌باشند. بر اساس شاخص‌های مهم و اصولی این تحقیق، عناصری همچون منیزیم، بور، آهن، کلسیم، پتاسیم، فسفات، مس، روی، نیتروژن و منگنز برای این درختان ضروری است. در نتیجه هر باغدار باید با انتخاب کود مناسب این عناصر را به موقع به درختان پسته باغ خود برساند.

بر اساس تجزیه و تحلیل کارشناسان و متخصصان کشاورزی و باغداری پسته، کودهای هادر 13 برای رشد و غنی سازی خاک درختان پسته و دستیابی به محصولاتی درشت و سنگین، بسیار مناسب بوده‌اند. شما عزیزان می‌توانید با استفاده از این کود، تمام مواد و ترکیبات مورد نیاز درختان پسته باغ خود را در اختیارشان قرار دهید. هر چقدر که این خاک غنی‌تر باشد، محصولات باغ شما نیز نهایتا بهتر خواهد بود.

کودهای هادر 13 همه عناصر مورد نیاز درختان پسته، اعم از ماکرو و میکرو را دارند و می‌توانند همه نیازهای آن را برآورده کنند. این کودها در دو بسته بندی A و B مورد استفاده قرار می‌گیرند که هر یک استفاده خاص خود را دارد. موارد استفاده هر یک از این کودهای هادر 13 را در ادامه بررسی خواهیم کرد.

اهمیت فصل تابستان در دوره رشد پسته

اهمیت فصل تابستان در دوره رشد پسته

هر فصلی از فصول سال، یک تغییر مهم و یک مرحله رشد برای پسته است. در فصل تابستان، مغز داخلی پسته پر می‌شود. بنابراین باید به این فصل توجه ویژه داشت. در نتیجه هر گاه پسته‌ای را باز کردید و مغز بزرگی در آن دیدید، بدانید باغبان این پسته در فصل تابستان به درستی به آن رسیدگی کرده است. اگر باغدار به درستی با هر فصل و مراحل رشد پسته آشنا باشد، بهترین محصول را برداشت خواهد کرد.

از طرف دیگر، در این فصل از سال آفت‌ شیره خشک از نگرانی‌های اصلی باغداران است. هر گونه سهل انگاری در این زمینه آسیب سنگینی به محصولات می‌زند و مغز آنها را پوک و بی کیفیت می‌کند. در این شرایط اگر رسیدگی درستی از جانب باغدار صورت نگیرد، ممکن است علاوه بر پوک شدن دانه‌ها، گره‌های زایشی سال آینده نیز بریزند. بنابراین مبارزه با این شیره در فصل تابستان از مهم‌ترین وظایف یک باغدار است.

آب و هوای تابستان نیز گرم است. به همین دلیل باید علاوه بر خاک و کود، آب کافی نیز به درختان برسد. چون میزان تبخیر آب از بقیه فصول سال بیشتر است.

برای تشکیل مغز درشت و پر در پسته چه عناصری لازم است؟

همانطور که متوجه شدید، در فصل تابستان مغز پسته پر می‌شود. پس اهمیت بالایی دارد. یعنی اصلی‌ترین نتیجه کار باغدار در این فصل شکل می‌گیرد. رضایت مشتری وابسته به این فصل است. کودی که شما برای درختان خود در این فصل تهیه می‌کنید باید عناصر لازم برای تشکیل مغز پسته را داشته باشدو در فصل تابستان، پسته‌ها بیشترین میزان از پتاسیم و نیتروژن را برای تشکیل مغز مرغوب خواهند داشت. در این فصل، نسبت به دیگر فصل‌های سال، هر پسته تقریبا 35 درصد نیتروژن دریافت خواهد کرد.

عنصر بور نیز در این دوره از اهمیت زیادی برخوردار است. به طور کلی این سه عنصر (بور، پتاسیم و نیتروژن) اساسی‌ترین نقش‌ها را در تشکیل مغز پسته ایفا می‌کنند. بهترین گزینه برای افزایش میزان نیتروژن و بور و پتاسیم خاک، بهره گیری از کودهای هادر 13 کشاورز پارس است. این کودها غنی از عناصر حیاتی رشد پسته هستند و دغدغه کشاورزان و باغداران را کم می‌کنند. کودهای هادر 13 همه عناصر مورد نیاز درختان پسته، اعم از ماکرو و میکرو را دارند و می‌توانند همه نیازهای آن را برآورده کنند. این کودها در دو بسته بندی 1 و 2 مورد استفاده قرار می‌گیرند که هر یک استفاده خاص خود را دارد. موارد استفاده هر یک از این کودهای هادر 13 را در ادامه بررسی خواهیم کرد.

نکته

توجه داشته باشید که درختان پسته در این فصل باید از هر تشویش و استرسی به دور باشند. به همین دلیل وجود منابعی غنی از روی (Zn) و بور (B) برای حفظ آرامش آنها بسیار ضروری است. آبیاری ناکافی نیز در این فصل باعث اضطراب گیاه و کاهش کیفیت محصولاتشان می‌شود. کمبود این سه فاکتور (روی، بور و آب) باعث می‌شود شما پسته‌هایی ناخندان و لب بسته داشته باشید. کودهای هادر 13 سختی‌های راه باغداران را در این میان کم می‌کنند. چرا که با استفاده از این محصولات، باغداران نه تنها به محصولات بهتری می‌رسند، بلکه دیگر نیازی به خرید و استفاده از چند نوع خاک ندارند. در نتیجه فقط از همان کود هادر 13 استفاده کرده و نتیجه مطلوب خود را می‌گیرند.

بهترین کود برای درختان پسته در فصل تابستان چیست؟

خودتان چه ایده‌ای برای این فصل دارید؟ تا این بخش از مطلب امروز، با اهمیت کود و کوددهی درختان پسته در فصل تابستان آشنا شدید. کود مناسب می‌تواند رضایت شما و مشتریانتان را تضمین کند. چون بهترین محصول را از باغ شما استخراج می‌کند. همانطور که در طول مقاله نیز به آن اشاره کردیم، کود هادر 13 بهترین کود برای رسیدگی به درختان پسته در تابستان است. چون تمام عناصر لازم را دارا می‌باشد. همچنین با وجود این کود نیازی به استفاده از گچ برای پوش دهی خاک نیست. چون این کود به قدر کافی سبک است و نیازی به پوش دهی ندارد.

کودهای هادر 13، بهترین و با کیفیت‌ترین کودهای مناسب برای باغات پسته است که به خوبی می‌تواند تمامی عناصر مورد نیاز درختان پسته را در دسترسشان قرار دهد. در نتیجه شما باغداران عزیز بهترین محصولات را برداشت کرده و به بیشترین محصولات دست پیدا خواهید کرد. بنابراین کودهای هادر 13 کشاورز پارس را از دست ندهید.

بهترین کود برای درختان پسته در فصل تابستان چیست؟

مزایای استفاده از کود هادر 13

  • کشاورز می‌تواند هزینه‌های کود دهی را در طول سال تقسیم کند. در حالی که در کود دهی با سایر روش‌ها 90 درصد هزینه‌ قبل از سال اتفاق می‌افتد.
  • غلظت مناسب هر یک از عناصر که با انجام تست‌های آزمایشی و با شناخت کامل از نیاز گیاه به دست آمده
  • کود هادر 13 یک کود کامل است شامل هر 13 عنصر غذایی مورد نیاز درخت می‌باشد.
  • مورد مهم بعدی تعیین زمان مناسب کود دهی است که اهمیت بسیار زیادی در تغذیه مطلوب دارد. عناصر غذایی در زمان‌هایی در اختیار گیاه قرار می‌گیرد که به آن نیاز دارد و توانایی جذب آن را دارد. با هر نوبت آبیاری عناصر مورد نیاز با مراحل رشدی را در اختیار گیاه قرار می‌دهد.
  • رعایت نسبت عناصر موجود در فرمون با توجه به نیاز فصلی درختان پسته است و همچنین در نظر گرفتن اینکه زیاد بودن یک عنصر مانع جذب عناصر دیگر نمی‌شود.
  • کاملا محلول بوده و به راحتی می‌توان آن را در سطح خاک در آبیاری غرقابی و یا اضافه نمودن به آب آبیاری در آبیاری‌های تحت فشار و موضعی به کار برد.

سفارش کود هادر 13 از شرکت برافزا کشاورز پارس

شرکت برافزا کشاورز پارس یکی از شرکت‌های فعال در زمینه نهاده‌های (کودهای) کشاورزی در کشور است که در تاریخ 08/02/1389 با شماره 2513 به ثبت رسیده است. برافزا افتخار این را دارد که در زمره شرکت‌های دانش بنیان به حساب می‌آید . دفتر مرکزی این شرکت در شهرستان رفسنجان واقع شده و دارای نمایندگی‌های متعدد در سطح کشور می‌باشد .این شرکت در حال حاضر بالغ بر 29 محصول را در بازار عرضه نموده که با تلاش روز افزون بر آن است تا در جهت افزایش کیفیت محصولات خود گامی بلند برداشته و رضایتمندی مشتریان خود که جز سرمایه‌های بزرگ خود می داند را به ارمغان آورد .

شما عزیزان می‌توانید جهت سفارش کود هادر 13 و یا دیگر محصولات این شرکت، با شماره تلفن‌های درج شده در انتهای مقاله تماس گرفته و محصول مورد نظرتان را سفارش دهید. محصولات در سریع‌ترین زمان و منصفانه‌ترین قیمت به دست شما خواهد رسید. از اعتماد شما متشکریم.

همچنین لازم است بدانید که گروه متخصصین برافزا کشاورز پارس حاضرند تا از باغات پسته شما تا سه جلسه بازدید رایگان کرده و توصیه نامه و مشاوره لازم را به شما ارائه کنند. اگر شما نیز از محصولات باغ پسته خود رضایت ندارید و یا در فکر افزایش کیفیت محصولات خود هستید، می‌توانید با شماره تلفن‌های 034-34255305 / 034-34260037-39 تماس گرفته و مشاوره دریافت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *